reklam

İade Koşulları

Ürün İadesi ve Değişimi Nasıl Yapabilirim?

14  gün içinde iade etmek veya değiştirmek istediğiniz ürünleri kolayca iade alıyoruz!

 

İade ve değişim işlemlerinizde yapılması gerekenler:

1.      0442 234 08 95 nolu telefonu arayarak  İade/Değişim kodunuzu alınız. Tarafınıza gönderilen e-postada belirtilen linke tıklayarak ya da Yardım sayfamızda yer alan Formlar ve Yardımcı Dokümanlardan ulaşabileceğiniz İade Değişim Formunu, İade/Değişim kodunu belirterek eksiksiz doldurmayı unutmayınız.

2.        İade faturanızı düzenleyiniz.

3.        İade faturanız, İade Değişim Formunuz ile birlikte ürün/ürünleri, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile beraber mutlaka anlaşmalı kargo firması Yurtiçi Kargo aracılığıyla ücretsiz olarak POZİTİF BASKI HİZMETLERİ KİTAP KIRTASİYE TİCARET VE PAZARLAMA LTD.ŞTİ. Depo adresine gönderiniz. İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir.

4.        Ürün teslimi sırasında varsa hasar tespit tutanağını ya da ayıplı/kusurlu olduğunu düşündüğünüz ürünlere ait yetkili teknik servise ait onaylı raporu göndermeniz işlemlerinizin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayacaktır.

5.        Ürün bedeli, ürünün ve iade faturasının tarafımıza ulaşmasını takiben ortalama 10 iş günü içinde ödeme şeklinize göre iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iadeler bankanız tarafından 10 gün içinde, debit kart ile yapılan alışverişlerde iadeler ise bankanız tarafından 30 gün içinde hesabınıza aktarılmaktadır.

 

İade Ürün Bedelini Ne Zaman Alabilirim?

Önce 0442 234 08 95’i arayınız ve iade/değişim formu ve İade/Değişim koduyla ilgili yönlendirmelerini uygulayınız. Formun bize ulaşmasıyla beraber ürün bedel iade süreciniz başlayacak ve ortalama 10 iş günü içerisinde ürün bedeli, ödeme yapmış olduğunuz karta iade edilecektir.

 

Genel İade Şartları Nelerdir?

POZİTİF BASKI HİZMETLERİ KİTAP KIRTASİYE TİCARET VE PAZARLAMA LTD.ŞTİ. olarak varlık nedenimiz, müşterilerimizi en yüksek seviyede memnun etmeyi başarabilmektir. Bu nedenle iade işlemlerinizi kolay hale getirmek istiyoruz.

 

İade Sürecinde Sizden Beklediğimiz Konular Şöyle;

·         14 gün içinde POZİTİF BASKI HİZMETLERİ KİTAP KIRTASİYE TİCARET VE PAZARLAMA LTD.ŞTİ.’ne sözlü ya da yazılı bildirim yapılmalıdır.

·         Faturasız yapılan iadeler kabul edilmediğinden ürün/ürünler iade faturası ile birlikte POZİTİF BASKI HİZMETLERİ KİTAP KIRTASİYE TİCARET VE PAZARLAMA LTD.ŞTİ. Depo adresine gönderilmelidir

·         Anlaşmalı kargo şirketi ile gönderilen iadelerde kargo bedeli tarafımızca karşılanacağından iade edilecek ürün/ürünler anlaşmalı kargo firması ile gönderilmelidir.

·         Kullanılmış veya kullanım hatası sonucu zarar görmüş ve paketi hasar görmüş ürün/ürünler iade alınmayacağı ve kargo ücreti müşteriye yansıtılarak geri gönderileceği için iade edilecek ürün/ürünler tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile beraber kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve paketi hasar görmemiş şekilde iade edilmelidir.

·         Baskı çözümlerinde yer alan ürünler talebinizle birlikte sizin kullanımınıza özel olarak üretilmiş olduğundan, sadece ayıplı ürün olduğu takdirde iade kabul edilmektedir.

·         Eğer ürünün faturası şirketiniz adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumunuzun düzenlemiş olduğu iade faturası veya iade irsaliyesini (ya da irsaliyeli fatura) iade ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

·         Ayıplı olan tüm ürünler iade edilebilir.

·         Kartuş toner alımlarında ürün ayıplı değilse paketi veya ambalajı açılmış ürünler iade alınmamaktadır.

                Yukarıdaki koşullar sağlandıktan sonra ortalama 5 iş günü içerisinde ürün bedeli ödeme yapılan karta, ödeme şekline göre iade edilmek üzere ilgili bankaya iletilir.

 

                Taksitli alışverişlerde iade tutarı taksitli olarak gerçekleştirilecektir.

                Ayıplı olan tüm ürünler iade edilebilir. Mazeretsiz iadeler ise alttaki ürünler için yapılamamaktadır:

                Kartuş toner alımlarında ürün ayıplı değilse paketi veya ambalajı açılmış ürünler iade alınmamaktadır.